סדנאות

איזה סדנאות אנו מציעים?

סדנאות מין ומגדר לבני נוער

ני ובנות נוער מתמודדים עם אתגרים רבים הקשורים למיניות. המדיה הדיגיטלית מהווה חלק משמעותי משגרת יומם, והתכנים אליהם הם נחשפים דרכה משפיעים רבות על תפיסת המציאות שלהם בכלל ועל תפיסת המגדר, המיניות והזוגיות שלהם בפרט. בתקופה משמעותית זו בה בני ובנות הנוער בונים ומעצבים את אישיותם אנו מציעים סדרת מפגשים חוויתית ודינאמית בה נידונים נושאים רלוונטיים לדילמות המעסיקות אותם באופן יומיומי. דרך המפגשים אנו שואפים לנפץ מיתוסים שליליים ולאפשר הבנייה של תפיסות בריאות על מין ומיניות. המטרה המרכזית היא פיתוח חשיבה ביקורתית ומתן כלים אפקטיביים אצל בנות ובני נוער כדי להתמודד עם אתגרים סביב נושא זוגיות ומיניות וכמו כן, גם הפחתה ומניעת אלימות מינית בקרב התלמידים.

סדנאות מנהיגות לבני נוער

תקופת הילדות ותקופת ההתבגרות הן תקופות לא קלות הדורשות מהמתבגרים ומהמתבגרות למצוא בתוכם כוחות חדשים ויכולות שלא ידעו על קיומם. כולן וכולם זקוקים לתחושה כי הם מסוגלים, אהובים ומוצלחים. מתבגרים ומתבגרות זקוקים לכך יותר ממבוגרים, כאוויר לנשימה.
מטרתה המרכזית של הסדנה הינה לפתח את המשאבים הטבעיים הטמונים בכל מתבגרת ומתבגר, תוך ניסיון לספק מענה לצרכים אישיים, חברתיים ותרבותיים. הנחת המוצא של הסדנה הינה כי כל תהליך של שינוי כרוך למעשה בשינוי אופן החשיבה והפעולה של המתבגר או המתבגרת, כאשר ניתן לתרגם את תהליך ההעצמה כתהליך בו הנער או הנערה מצליחים להרחיב את מנעד אפשרויות הפרשנות העומדות בפניהם בכל סיטואציה אפשרית. מטרה נוספת היא ליצור אווירה מצמיחה ומאפשרת ויצירת קבוצת מנהיגות חיובית בכיתה.

ליווי קומונות ושנות שירות

מפגש שבועי (90 ד') לאורך כל שנת השירות. המפגשים מועברים בשיטה הפסיכודינאמית ובאופן חוויתי אחת לחודש מתקיים סבב שיחות אישיות עם כל המתנדבים (שיחת 'מה נשמע').
במהלך המפגשים המתנדבים מקבלים כלים לניהול תקשורת בינאישית אפקטיבית, מעשירים את שפתם הרגשית, מפתחים מודעות ורגישות לכל חברי הקבוצה ולעצמם. המפגשים כוללים הדרכות ושיחות בנושאים מגוונים: מגדר, ערכים, מודלים התנהגותיים, סגנונות תקשורת, ניהול קונפליקטים, חשיבה אמפתית, תקשורת מקרבת ועוד.
במהלך כל מפגש ניתן מקום וזמן למתנדבים להעלות ולשתף אתגרים וקשיים עמם הם מתמודדים, יחד כקבוצה הם מונחים למציאת פתרונות לנושאים שעלו.
התכנים יכולים להשתנות בהתאם לצרכים העולים מהקבוצה לפי שיקול דעת המנחה, מהצוות המקצועי או מהגורם המשלח.

WhatsApp chat
דילוג לתוכן